Ferie w bibliotece 2018

Podczas ferii zimowych, które  trwały od  29 stycznia do 9 lutego 2018 r., w Gminnej Bibliotece Publicznej w Borkach można było skorzystać z wielu zajęć. Przez cały czas pracy biblioteki dzieci i młodzież miały do dyspozycji gry planszowe oraz artykuły plastyczne dostępne w bibliotece. Mogli korzystać z księgozbioru, oraz czasopism w bibliotece lub wypożyczać je do domu. Do dyspozycji dzieci były  komputery z dostępem do Internetu, piłkarzyki  oraz gry planszowe. Podczas spotkań organizowane były różne formy pracy przygotowane przez bibliotekarzy między innymi zajęcia literacko-plastyczne, quizy, krzyżówki literackie, gry i zabawy. Tematyka spotkań związana była z twórczością Izabeli Klebańskiej i Grzegorza Kasdepke. Czytane książek było inspiracją do  zajęć i zabawy. Na podstawie książki Izabeli Klebańskiej – Kaprys, żart i inne muzyczne fanaberie,  dzieci rysowały wiersze. Przy pomocy atlasów zwierząt i ptaków  rozwiązywały  quiz  wiedzy o mieszkańcach naszych lasów. Świetnie się bawili rozwiązując krzyżówki literackie oraz różnego rodzaju quizy.