Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" w Gminie Borki

Wójt Gminy Borki, Gminna Biblioteka Publiczna w Borkach z filią w Woli Osowińskiej byli organizatorami ogólnopolskiego wydarzenia w naszej miejscowości. Do wspólnej lektury zaproszeni zostali mieszkańcy Gminy Borki, którzy licznie uczestniczyli w wydarzeniu.

Akcja Narodowego Czytania „Przedwiośnia” w Borkach odbyła się 8 września w sali Gminnej Biblioteki Publicznej w Borkach. Pani Krystyna Maksymiuk – dyrektor GBP przywitała wszystkich przybyłych gości i wprowadziła wszystkich zebranych w tematykę ogólnopolskiej akcji . Następnie Pan Wójt Gminy Borki Radosław Sałata odczytał przesłanie od Prezydenta RP.

Fragmenty powieści Żeromskiego czytali: Radosław Sałata – Wójt Gminy Borki, Roman Pawelec - Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Borkach, Henryk Bęczyński - Radny Gminy, Krystyna Bober - Radna Gminy, Michał Zając - Urząd Gminy Borki, Danuta Powałka - Filia Biblioteczna w Woli Osowińskiej, Małgorzata Górna - Przewodnicząca Gminnej Rady Seniorów, Krystyna Leszcz, Krystyna Cegiełko, Ewelina Sobolewska - nauczyciel Szkoły Podstawowej w Woli Chomejowej, Marta Adamowicz - nauczyciel Szkoły Podstawowej w Krasewie, Jakub Różycki -uczeń ZPO Borki, Kinga Obroślak- uczennica ZPO Borki, Gabriela Król – uczennica Szkoły Podstawowej w Tchórzewie.

Lektorzy doskonale poradzili sobie z trudną lekturą. W podzięce z rąk Pana Wójta Gminy otrzymali podziękowania oraz egzemplarze „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego opieczętowane pamiątkową pieczęcią z Narodowego Czytania otrzymaną z Kancelarii Prezydenta RP. Cieszy fakt, że wiele osób włączyło się w tę szczytną akcję, potwierdzając w ten sposób, że literatura i wspólne czytanie zacieśnia więzy i łączy pokolenia.

Wszystkim uczestnikom Narodowego Czytania w Gminnej Bibliotece Publicznej w Borkach bardzo dziękujemy.