Spotkanie autorskie dla dzieci

24.05.2017 r. Biblioteka w Borkach gościła Pana Andrzeja Marka Grabowskiego- twórcę książek dla dzieci m.in. Zając Poziomka, Pirat Jędruś, Mumciuś, Wojna na Pięknym Brzegu. Autora programów telewizyjnych dla najmłodszych: Ciuchcia, Budzik, Tik-Tak oraz ponad 500 piosenek, m.in. Kulfon, co z ciebie wyrośnie, Witaminki. Uczestnikami spotkania autorskiego były dzieci klas I i II z Zespołu Placówek Oświatowych w Borkach wraz z Panią Anną Miaskowską i Panią Marzeną Dudek. Gość Biblioteki bardzo ciekawie i z humorem opowiadał o swojej twórczości, o stworzonych przez siebie postaciach książkowych jak i telewizyjnych wplatając elementy muzyczne zachęcając dzieci do wspólnej zabawy w teatr za pomocą rekwizytów, które wyskakiwały z czarodziejskiej walizki. W spotkaniu obowiązkowo uczestniczyli: kot Budzik, Potwór Bezkajku i Szefuncio bohaterowie programów które tworzył. Sprowadziliśmy z Wydawnictwa Literackiego książki napisane przez Andrzeja Marka Grabowskiego, które po spotkaniu dzieci mogły sobie zakupić, a autor wpisał osobiste dedykacje do książek.