Tydzień Bibliotek „Biblioteka. Oczywiście!”

W dniach 8-15 maja 2017 r. odbędzie się XIV edycja ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

Jego głównym celem jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Hasło Tygodnia Bibliotek 2017 brzmi Biblioteka. Oczywiście!,  bowiem można w niej nie tylko czytać i obcować z książką, ale też obejrzeć wystawę czy film, nauczyć się języka, spotkać z przyjaciółmi, tworzyć rękodzieło, poznać  inne kraje i nowoczesne technologie oraz zdobyć wszelkie potrzebne informacje.

Zapraszamy w Tygodniu Bibliotek  na wydarzenia zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Borkach.