XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania

"Czytanie łączy” – to hasło XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. W akcję, jak co roku włączyła się również Gminna Biblioteka Publiczna w Borkach. W naszej bibliotece, czytanie łączy… pokolenia, dlatego w zaczarowany świat bajek i baśni zaprosiliśmy dzieci z przedszkola, klas 0-II  Szkoły Podstawowej  w Borkach oraz przedstawicieli Gminnej Rady Seniorów w Borkach.

W związku ze 100 - leciem odzyskania niepodległości przez Polskę, nasi goście - przedstawiciele Gminnej Rady Seniorów czytali dzieciom opowieści patriotyczne. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej w Borkach z wychowawczynią Panią Anną Miaskowską.

W dniu 8 czerwca odwiedziły Bibliotekę dzieci z przedszkola wraz ze swoimi opiekunami. W roli lektorów wystąpili przedstawiciele Gminnej Rady Seniorów oraz bibliotekarze czytając wybrane wiersze i bajki z książki "Polscy autorzy dzieciom".

11 czerwca - na zakończenie Tygodnia Czytania Dzieciom, Bibliotekę odwiedzili uczniowie klas „0” wraz z opiekunami. W roli lektorów wystąpili bibliotekarze i nauczyciele.Wspólne czytanie było niezwykle przyjemne. Dzieci zapoznały się z twórczością Jana Brzechwy, Juliana Tuwima oraz wysłuchały baśni „Stoliczku nakryj się”.

Dzieciom spotkania sprawiły wiele radości. Serdecznie dziękujemy przedstawicielom Gminnej Rady Seniorów za czytanie bajek, wierszy, interesujące rozmowy z dziećmi i wspólną zabawę.