Z wizytą w Radio Lublin

Dnia 21.08.2017r. w murach Gminnej Biblioteki  Publicznej w Borkach gościliśmy Panią Czesławę Borowik z Radia Lublin. Panią Redaktor interesowały realizowane przez bibliotekę projekty i ich rezultaty. Wizyta związana była z nagraniem ,,Kalejdoskopu regionalnego” – Klimat domowego ogniska".  Panią Redaktor zainteresowało także życie biblioteki  podczas wakacji. Nagrywała wywiady z dziećmi i młodzieżą spędzającymi wakacje w bibliotece. Spotkanie było tak ciekawe, że pani redaktor  postanowiła zaprosić uczniów do Studia Radia Lublin. W dniu 25.08.2017 r. całą 18 - osobową ekipą udaliśmy się na wycieczkę do Radio Lublin. W wycieczce udział wzięły następujące osoby:

Małgosia Obroślak , Eryk Chojnacki, Karol Świć, Robert Mitura, Dawid Całka,  Krystian Całka, Maciej Jędryka, Jakub Różycki, Marcin Rzewuski, Bartek Rzewuski, Łukasz Rola, Patrycja Chojnacka, Klaudia Kulik, Ewelina Sałata, Ala Wójcik, Kamil Palinowski

Niezapominanych wrażeń uczestnikom wycieczki  dostarczyła wizyta w Studio Radia Lublin, gdyż była to dla nich pierwsza taka wizyta. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia pomieszczeń radiowych, służących dziennikarzom do przygotowywania programów np. reżyserki w których odbywają się nagrania i montaże oraz pomieszczeń  w których prowadzone są audycje na żywo. Ponadto w rozmowie w studiu wzięli udział: Eryk Chojnacki (mieszkający w Walii), Jakub Różycki, Krystian Całka, Dawid Całka, Karol Świć, Robert Mitura, Marcin Rzewuski, Małgosia Obroślak, Ewelina Sałata, Klaudia Kulik, Krystyna Maksymiuk kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Borkach. Po wrażeniach w studio nadszedł czas na relaks. Podczas dwugodzinnego wolnego czasu uczestnicy wycieczki udali się do McDonald's na małe, co nieco oraz do sali gier.

Opiekunami wycieczki były: Krystyna Maksymiuk i Małgorzata Chojnacka.

Dziękujemy Panu Wójtowi Radosławowi Sałacie oraz Dyrekcji Zespołu Placówek Oświatowych w Borkach za pomoc w organizacji wyjazdu.

Zamieszczamy link do strony, na której pojawiło się nagranie z wizyty Pani Czesławy Borowik z Radia Lublin http://radio.lublin.pl/news/kalejdoskop-regionalny-1674703