Zakończenie akcji Prezent na Dzień Dziecka: czytamy dzieciom

Dnia 08.06.2021 r. w filii naszej biblioteki w Woli Osowińskiej, a dokładniej na podwórku przed GOKiS) zakończyliśmy naszą akcję Prezent na Dzień Dziecka.

Odwiedziły nas trzy klasy (I-III) ze Szkoły Podstawowej w Woli Osowińskiej. W cieniu lip ("Gościu, siądź pod mym liściem, a odpocznij sobie...") na leżakach dzieci słuchały ciekawej historii Franklin mówi "przepraszam,  z której dowiedziały się wiele o przyjaźni i przepraszaniu. Okazało się, że historia Franklina spodobała się na tyle, że dzieci brały aktywny udział w dyskusji, trafnie wyciągając wnioski z przeczytanego tekstu.

Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplomik, a w to ciepłe przedpołudnie nie mogło zabraknąć orzeźwiających napojów i lodów, co też spodobało się małym czytelnikom.

Ku zdziwieniu wszystkich dorosłych, niebywałe zainteresowanie jednej z grup wzbudziła... studnia. To znak czasu, bo dzieci nie znają dawniejszej rzeczywistości i tego, że studnie były kiedyś na każdym podwórku. Mówiły za to: "u mojej babci jest taka studnia!".

Dziękujemy serdecznie lektorom, którzy czytali opowieść o Franklinie: Wójtowi Radosław Sałata, dyrektor biblioteki Małgorzacie Kulikowskiej i pani bibliotekarce Danucie Powałce.

Dziękujemy także wychowawczyniom za zorganizowanie wycieczki do GOKiS, paniom: Danucie Kucio, Alinie Oprawskiej i Marii Kosek.

Drogie Dzieci, cieszymy się, że byliście u nas i zapraszamy do biblioteki po wieeele nowych ciekawych opowieści. W sam raz na wakacje!

Organizatorzy: Gminna Biblioteka Publiczna w Borkach, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu          w Borkach.