Zakup nowości wydawniczych 2017

30 listopada 2017 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Borkach zakończyła realizację zadania „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych”, o łącznej wartości 4 369,00 zł. Z uzyskanych środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa sfinansowano zakup 191 książek o wartości  4 369,00 zł. Zakupione nowości wzbogaciły księgozbiory bibliotek w Borkach i Woli Osowińskiej.

Celem  Priorytetu 1 „ Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych”  Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa  jest zwiększenie atrakcyjności oferty bibliotek publicznych poprzez zwiększenie udziału nowości wydawniczych w ich zbiorach, wzrost dostępności książek, czasopism, multimediów, wydawnictw nutowych i kartograficznych w zbiorach bibliotek publicznych.